Kontakt: redakcja@dla-faceta.pl

Dla-Faceta.pl | męski blog, moda męska i męski styl

Losowanie Ligi Mistrzów – znamy już wszystkie grupy

Sportowo

Losowanie Ligi Mistrzów – znamy już wszystkie grupy

Wpisów typowo sportowych wykonuję mało na tym blogu, żeby nie zmieniać jego tematyki. Nie każdy z nas lubi piłkę nożną i jest to całkiem oczywiste i normalne (przynajmniej dla mnie). W każdym razie losowanie grup Ligi Mistrzów zawsze wzbudza we mnie zainteresowanie i emocje. Mecze Ligi Mistrzów to chyba najlepsza metoda na zarażenie się sportem, jakim jest piłka nożna. Sam jako dzieciak oglądając wyczyny “Królewskich” w lidze mistrzów, zaciekawiłem się tą drużyną i pasją do niej (zasmucę tutaj pewnie część odwiedzających bloga). Akcje Raula, Zidane, Morientesa robiły na mnie wielkie wrażenie w Lidze Mistrzów – poziom piłki, który kiedyś, jak i teraz wydaje się być dla mnie kosmosem, którego już nie sięgniemy.

Jesteśmy świeżo po losowaniu grup Ligi Mistrzów i już możemy sobie spekulować jak na tym etapie wyjdzie droga poszczególnych drużyn. Nie chciało mi się rozpisywać poszczególnych drużyn w grupach, skutkiem czego postanowiłem poszukać oficjalnej infografiki odnośnie dzisiejszego losowania. Przedstawia się ona następująco:

Mecze grup rozpoczynają się już w tym miesiącu, skutkiem czego powrót do szkoły, mi dziś kojarzy się wreszcie pozytywnie 🙂

Mamy grupy, czas więc na krótką dyskusję. Na pewno wielu może teraz pytać, czy Real Madryt znów sięgnie po Ligę Mistrzów? O ile w ostatnich sezonach wydawało się to zwyczajnie niemożliwe, dziś myślę że pytanie nie ma najmniejszego sensu. Real Madryt, który rozpoczął swój kolejny projekt w 2009 roku, sprowadzając Ronaldo został zamknięty w 2018 roku. Dziś nie ma już sensu nawet wspominać o możliwości wygrania kolejnej Ligi Mistrzów, ponieważ tak mocne rozbrojenie zespołu, na czele z jego mózgiem, którym był Zinedine Zidane stawia drużynę z góry na przegraną pozycję. Szczęściem w nieszczęściu jest oczywiście grupa na którą Real Madryt trafił na Ligę Mistrzów – lepiej się po prostu nie dało, tak więc grupa jest w zasięgu.

Kto zaskoczy według mnie? Znów uważam, że solidne Atletico Madryt, który jest najbliższym rywalem i które oglądam ze względu na to, ma szansę znaleźć się również wysoko, lub po prostu zastąpić nawet Real Madryt w finale Ligi Mistrzów. FC Barcelona bez wątpienia zdominuje swoją grupę, której nawet Tottenham nie zdoła przeszkodzić. Z tego co zapewne już zauważyliście, najfajniej prezentuje się grupa C, która może być nazywana zdecydowanie “grupą śmierci”. Tutaj ciężko mi mówić o scenariuszach, na pewno będą bowiem niespodzianki.

Grupa D również wydaje się ciekawa, albowiem jestem ciekaw czy FC Porto z moim Ikerem Casillasem wyjdzie z pierwszego miejsca, czy będzie to też Galatasaray, które może bez wątpienia zaskoczyć nas wszystkich. Grupę E i F pomijam, nie do końca bowiem ciekawi mnie los poszczególnych drużyn. Natomiast jż w grupie H jestem ciekaw losu Manchesteru United, któremu życzę jak najlepiej, lecz drużyna z aktualnymi humorami w Premier League, może również zostać upokorzona nawet na etapie grupowym w Lidze Mistrzów (Juventus i Valencia mogą zdominować tą grupę uzyskując pierwsze i drugie miejsce).

Jak więc widzicie, Liga Mistrzów zapowiada się niezwykle ciekawie. Już we wrześniu pierwsze mecze, które na pewno będą nas emocjonować i zaskakiwać. Pozwolę sobie wtrącić tutaj reklamę betonline.net.pl, albowiem jest to moje źródełko odnośnie Ligi Mistrzów, z którym dzielę się z Wami, jeśli szukacie miejsca po prostu rzeczowego odnośnie tych rozgrywek.

Z Wami się żegnam do następnego momentu, kiedy warto będzie powiedzieć o danym wydarzeniu sportowym słów kilka!

M.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Sportowo

Reklama

Popularne

Facebook Dla-Faceta.pl:

To Top