Kontakt: redakcja@dla-faceta.pl

Dla-Faceta.pl | męski blog, moda męska i męski styl

E-papieros – temat coraz bardziej kontrowersyjny

Zdrowie

E-papieros – temat coraz bardziej kontrowersyjny

Od wielu lat ludzie szukali optymalnego sposobu, który pozwoliłby bez większych problemów rzucić palenie. Dziś mamy na rynku różnego rodzaju preparaty nikotynowe, które niwelują głód nikotynowy. Mamy terapie na czele z hipnozą, która na jednych działa znakomicie, a na innych wcale. Na końcu mamy oczywiście e-papierosa, który stał się już na tyle popularny, że sięgają po niego osoby, które nigdy nie miały problemów z nałogiem nikotynowym.

E-papieros zapewnia nam odpowiednią dawkę nikotyny, którą można zmniejszać. Dodatkowo, mamy szeroką gamę smaków, które czyni palenie przyjemniejszym. Największy atut dla wielu to dym, który pozwala poczuć się tak jakby paliło się papierosa analogowego. Z tego względu e-papieros nie tylko niweluje głód nikotynowy, ale jest w stanie także w dużej mierze zmniejszać problemy wywołane przez uzależnienie psychologiczne, które jest silniejsze.

Od lat trwa debata na temat szkodliwości e-papierosów. Znajdziemy zwolenników teorii, według której, e-papieros jest całkowicie nieszkodliwy, nie zawiera substancji rakotwórczych, a zatem można go palić bez obaw o zdrowie. Inni natomiast twierdzą, że e-papieros zawiera dużo szkodliwych substancji, a także jest bardziej uzależniający od papierosów, ponieważ ulubione smaki zwyczajnie sprawiają palącemu dużą przyjemność.

Jestem po środku tych dwóch obozów. Stwierdzam, że e-papieros z całą pewnością jest mniej szkodliwy od papierosa analogowego, ale może zawierać substancje, które nie są korzystne dla naszych płuc. Zgadzam się także z teorią, że e-papieros potrafi uzależniać podobnie jak odpowiedniki analogowe. Tyle tylko, że poprzez zmniejszanie dawki nikotyny, e-papieros ułatwia rzucanie palenia. Dlatego też, jeżeli ktoś ma problem z bezpośrednim odstawieniem fajek, uważam, że jest to całkiem dobra alternatywa. Natomiast jeżeli ktoś nigdy nie palił, a wkręcił się w modę nakazującą posiadanie e-papierosa… No cóż, robi ogromną głupotę. To narzędzie w zamyśle miało pomagać rzucać palenie, a nie do niego zachęcać, nawet, jeśli jest mniej szkodliwe.

Continue Reading
Sprawdź także...
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w dziale Zdrowie

 • Zdrowie

  Trzy sposoby na zwiększenie odporności

  przygotował

  Wrzesień za pasem, nadchodzą gwałtowne zmiany pogodowe i duże obniżenie temperatur. W tym okresie nasz organizm...

 • Sportowo

  Mity na temat zrzucania brzucha

  przygotował

  Lato trwa w najlepsze, plaże pełne pięknych kobiet w samym bikini. Nie dziwi zatem fakt, że...

 • Sportowo

  Odpoczynek ważniejszy od ćwiczeń?

  przygotował

  No dobra, nie przesadzajmy, wieczny odpoczynek bez minuty ćwiczeń z całą pewnością nie sprawi, że będziemy...

 • Zdrowie

  Uwaga na upały!

  przygotował

  Maj. Miesiąc przez wielu serdecznie nienawidzony. Cóż, niektórzy zwyczajnie źle znoszą upały. Nie mogą normalnie funkcjonować,...

 • Sportowo

  Uważajcie na suplementy diety

  przygotował

  Prawdziwa skaza, rynek farmaceutyczny został zalany przez ogromną ilość różnego rodzaju suplementów diety. W telewizji co...

To Top