Męska cera jest grubsza niż skóra kobiet i co do zasady wydziela więcej sebum – dzięki temu jest bardziej odporna na podrażnienia, przesuszenie i objawy starzenia. Oczywiście nie oznacza to, że można ją zostawić samą sobie – pielęgnacja skóry męskiej jest konieczna, by przez długi czas zachowała zdrowy, promienny wygląd. Ważne jest zarówno sięganie jak po odpowiednie męskie kosmetyki do pielęgnacji twarzy, jak i profesjonalne zabiegi estetyczne.
Z tekstu dowiesz się:
- jak powinna wyglądać domowa męska pielęgnacja twarzy,
- kiedy warto wykonać zabieg rewitalizujący Volite,
- na czym polega resurfacing laserowy twarzy.
Skóra mężczyzn ma większą gęstość niż cera kobiet, jest grubsza i produkuje więcej sebum, dlatego jest bardziej odporna na przesuszenie, podrażnienie i działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych – to fakty, z którymi nie można dyskutować. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba o nią dbać – pielęgnacja męskiej twarzy to konieczność, by zachować jej zdrowy wygląd, utrzymywać prawidłowy poziom nawilżenia oraz chronić ją przed podrażnieniami.
Męska pielęgnacja twarzy musi być oczywiście dopasowana do typu cery mężczyzny. Jak rozpoznać swój rodzaj skóry?
- Cera normalna nie ma tendencji do niedoskonałości, dobrze reaguje na kosmetyki, rzadko ulega podrażnieniom i przesuszeniu.
- Cera wrażliwa cechuje się występowaniem dyskomfortu, pieczeniem i kłuciem po aplikacji niektórych kosmetyków, może być podatna na działanie wiatru i słońca.
- Cera sucha jest szorstka w dotyku, często swędzi, łuszczy się, ma niezdrowy, szary koloryt.
- Cera tłusta nadmiernie się błyszczy, jest śliska w dotyku, pojawiają się na niej niedoskonałości, krosty i grudki.
Męska pielęgnacja twarzy w domu
Pielęgnacja męska twarzy w domu polega przede wszystkim na regularnym stosowaniu dopasowanych do potrzeb skóry kosmetyków.
- Cerę należy regularnie oczyszczać przy pomocy odpowiedniego preparatu. W przypadku skóry tłustej może to być żel dogłębnie oczyszczający pory, posiadacze cery wrażliwej powinni sięgnąć po lekki żel kojący.
- Po oczyszczeniu skóry warto sięgnąć po tonik, który przywróci cerze odpowiednie pH – skóry nie trzeba mocno pocierać, wystarczy lekko pogładzić ją nasączonym tonikiem wacikiem.
- Bardzo ważne jest codzienne stosowanie, dopasowanego do potrzeb kremu. Może mieć działanie nawilżające, łagodzące podrażnienia albo regeneracyjne.
Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby sięgać również po przeznaczone dla mężczyzn kremy przeciwzmarszczkowe. Jeśli wymaga tego stan skóry, od czasu do czasu można wykonać domowy peeling (mechaniczny lub enzymatyczny), a także sięgnąć po maseczkę. Te przeznaczone dla mężczyzn najczęściej mają działanie oczyszczające – zawierają w składzie np. zieloną glinkę albo węgiel.
Pielęgnacja męskiej twarzy w gabinecie medycyny estetycznej
Domowa męska pielęgnacja twarzy powinna zostać uzupełniona również o profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. W klinice Estell w Warszawie panom poleca się m.in. zabieg rewitalizujący Volite oraz resurfacing laserowy.
Zabieg rewitalizująco-liftingujący Volite polega na aplikacji w głębsze partie skóry metodą mezoterapii preparatu Juvederm Volite. Zawiera on wysokie stężenie kwasu hialuronowego, który dzięki zastosowaniu przełomowej technologii VYCROSS zwiększa swoje usieciowanie, a efekty zabiegu – w postaci bardzo intensywnego nawilżenia, poprawy elastyczności i wygładzenia cery – są widoczne natychmiast i utrzymują się nawet do 9 miesięcy.
W celu trwałej, kompleksowej regeneracji męskiej cery, stymulacji produkcji nowego kolagenu i poprawy kolorytu wykonuje się laserowy resurfacing. Energia lasera tworzy w skórze setki mikroskopijnych, niewidocznych gołym okiem uszkodzeń, co natychmiast pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 2-6 zabiegów w odstępach 6-12 tygodni. Po jej zakończeniu następuje dogłębna, trwała zmiana struktury skóry, utrzymująca się nawet kilka lat.