Connect with us

Dla-Faceta.pl | męski blog, moda męska i męski styl

Uwaga na upały!

Zdrowie

Uwaga na upały!

Maj. Miesiąc przez wielu serdecznie nienawidzony. Cóż, niektórzy zwyczajnie źle znoszą upały. Nie mogą normalnie funkcjonować, pocą się dużo bardziej niż inni. To zazwyczaj tkwi w genetyce i nie ma zbyt wielu sposób by na to cokolwiek zaradzić. Jest jednak kilka istotnych rzeczy, o które powinieneś zadbać w lecie, szczególnie, jeżeli należysz do osób aktywnych.

Przede wszystkim właściwe nawodnienie organizmu. W trakcie upałów nasz organizm wraz z potem wyzbywa się nie tylko wody, ale także minerałów. Ważne jest to, żeby uzupełniać te braki. Najlepsza będzie tu niegazowana woda mineralna, a także soczyste owoce (jednak nie za dużo, ponieważ mają sporo cukru). Zapomnij o napojach gazowanych i sokach (wyjątkiem są te naturalne). Niestety, alkohol także nie pomaga w upale. Co innego na wieczór, jak już będzie trochę chłodniej.

Kwestia odpowiedniego ubioru. Przewiewne, oddychające materiały to podstawa. Inaczej każdy wie jak to się kończy. Morzem potu, niezbyt przyjemnym zapachem, a co gorsza, możliwym przegrzaniem. W silne upały koniecznie powinno dojść nakrycie głowy. To bardzo ważne, ponieważ nawet młodym osobom na tak palącym słońcu grozi udar słoneczny. Na oczu okulary z filtrem.

I na koniec, coś co niektórym panom się nie spodoba. Krem z filtrem uv. Jeżeli planujecie jakąkolwiek dłuższą obecność przy 35 stopniach i prażącym słońcu, krem z filtrem jest obowiązkowy. Ja wiem, niektórym się to nie podoba, bo przecież facet żadnymi kremami twarzy nie smaruje. Idiotyczne podejście. Co innego smarować się kremami, pudrami i innymi tego typu specyfikami żeby wyglądać jak Justin Bieber, a co innego dbać o swoje zdrowie, a także życie. Promieniowanie słoneczne oddziaływujące długo na naszą skórę (szczególnie w okolicach wody) jest bardzo szkodliwe dla naszego organizmu i bardzo nam zagraża. Uważajcie na siebie. Maj za pasem, za oknami 26 stopni jak piszę ten tekst.

Kliknij aby skomentować!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Reklama

Facebook Dla-Faceta.pl:

To Top